Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoЕл Gordo - Играј преку интернет.


Play El Gordo

EL GORDO

Ел Gordo е лотарија, која доаѓа од Шпанија. Тој ужива огромна популарност во земјата. Колку што 98% од Шпанците Купи влогови на било кој лотарија ElGordo. Лиценци за Ел Gordo Y Apuestas има Loterías дел Estado.

Победи во Ел Gordo се огромни! Вие може да победи до 2,2 милијарди евра во томбола Божиќ, кој ќе се одржи 22 декември. Ова цртеж е наречена Ел Gordo де Navidad. Покрај главната награда во ElGordo е, исто така, над 13 000 паричната награда. Цртежи, кои исто така да се победи големи суми на пари се: 6 јануари-Sorteo дел Нињо, 5 јули - "Лето постер" Ждрепката трае до 5 часа! Тоа се гледа од сите Шпанци. Веројатноста за победа секоја сума на пари е многу висок. Тоа е 1-6

Во прилог на погоре споменатите losowaniami, исто така, одржаа дополнителни нерешено. На среќни броеви се подготвени во јануари, март, мај, јули и ноември, секоја недела во 13:00 Шпански време. Цртежи се одржи во Мадрид. Потоа можете да победи 78.000.000-655,000,000 евра. Билет за фабриката во Ел Gordo е скап, чини 200 евра. А билет е поделена на 10 делови. Можете да ги купите сите 10 дела, или само една или неколку децении - "decimos". Еден од десет ќе чини 20 евра. Ако победи паѓа на билет, и играчот ќе купат, на пример, само една деценија, тогаш добивки се поделени меѓу оние кои купиле "десетици" на билет.

Ел Gordo лотарија треба да го избришете точно 5 броеви од 54 броеви во забава "pronósticos" и еден број со бројот 0 до 9 во забава "NUMERO Clave."

Како да се игра ElGordo?
Само што ќе влезат на оваа страница playhugelottos.com и да се регистрирате вашиот профил. Откако ќе се регистрирате на сметка, ќе бидете во можност да се подготви zakupować купони. По купувањето ќе добие потврдата за нарачка. На playhugelottos.com Можете лесно да управуваат со вашите добивки. Дознаете сега. playhugelottos.com Учествуваат и се регистрирате! Купување на билети за нерешено, кој ќе се одржи во недела во 15:00 затворање во саботата на време, што е валидна во Шпанија. Во прилог на купување на растенија во Ел Gordo, може да се купи тука playhugelottos.com и обложување на другите популарни игри на среќа во светот, како што се Евро Милиони, супер Ена лото, енергија топката или мега Милиони.

Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2022 TheLotteryTickets.info