Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-06
$253,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-06
€40,400,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketМилиони евра - Играјте преку Интернет.


EURO MILLIONS


EuroMillions е меѓународна лотарија која се здоби со значителна популарност низ Европа. Воведен е на 7 февруари 2004 година од тројца организатори на лотаријата: Française des Jeux од Франција, Loterías y Apuestas del Estado од Шпанија и Камелот од Обединетото Кралство.

Правилата на EuroMillions се релативно едноставни. Играчите мора да изберат пет главни броеви од опсег од 1 до 50 и два дополнителни броеви, наречени „Среќни ѕвезди“, од опсег од 1 до 12. За да ја освојат главната награда, позната како џекпот, играчите мора правилно да ги предвидат сите седум броеви . Извлекувањата се одржуваат два пати неделно, во вторник и петок навечер.

EuroMillions може да се игра во следните земји:
Австрија, Белгија, Франција, Шпанија, Ирска, Луксембург, Португалија, Швајцарија, Обединетото Кралство, Монако, Островот Ман, Лихтенштајн, Андора

Висината на наградата зависи од бројот на точно предвидените бројки и од наградниот фонд определен од организаторот на лотаријата. Џекпотот започнува од 17 милиони евра и може да расте доколку никој не го освои главниот џекпот. Максималниот износ на џекпот е 230 милиони евра.

Највисоките EuroMillions добивки се:
230 милиони евра - освоени во Обединетото Кралство во јули 2022 година.
220 милиони евра - освоени во Франција во октомври 2021 година.
215 милиони евра - освоени во ОК во мај 2022 година.

Како да играш?
EuroMillions покрај традиционалниот начин, можете да играте и онлајн. Многу е лесно! Треба да ја регистрирате вашата сметка на оваа страница www.playeuromillions.com.
Потоа на оваа страница можете да објавувате облози. Плаќањата се многу едноставни. Можете да платите за вашите облози поставени со кредитна картичка. Откако ќе ги ставите вашите броеви и ќе го платите купонот, само треба да почекате многу среќно, по што можеби ќе имате среќа милионер! Ако успеете да победите, на www.playeuromillions.com на многу едноставен начин можете да управувате со вашите добивки.
Повеќе детали за тоа како играте www.playeuromillions.com.
Не двоумете се, пријавете се веднаш! Дури и ако не успеете да ја освоите главната награда, веројатноста да освоите било која награда е многу голема, бидејќи е 1:13.

Euro Millions

   Jackpot: €17,000,000

2023-06-02:   03-12-15-25-43  (10,11)
->>> Повеќе за милионите евраOther games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info