Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoЕвромилиони - Играј преку интернет.


PlayEuroMillions.com - win up to 183 million Euro

EURO MILLIONS

Евромилиони е најпопуларниот европски, меѓународни лотарија, која го организира француската лотарија Француската des Jeux, Камелот од Велика Британија и Шпанија Loterias Y Apuestas des Estad. Евромилиони е исто така познат како евро Лото. Првично, еврото Лотарија беше создадена во 1994 година, но поради разни проблеми тоа не успеа. Евромилиони е основана 7 февруари 2004 година (сабота). Првиот подготви се одржа на 13.02.2004 во Париз. Цртежи се одржуваат секој вторник и петок во Париз. Прва Насловна Победа беше 15 милиони. На почетокот на Евро Милиони беше достапен во Франција, Шпанија и Англија. Подоцна се приклучија на Евромилиони Португалија, Ирска, Австрија, Белгија, Луксембург и Швајцарија. Тоа се случи за време на нерешено, што е 8 октомври 2004 година. Бидејќи во игра со до 9 европски земји се многу големи Джакпот. Најмалку може да победи во EuroMillions 15 милиони евра. Се разбира, ова е акумулација може да се зголеми кога никој не хитови на џекпот.

Рекорд награди 31 јули 2005, по 9 пати акумулација Евромилиони Лото џекпот бил за 115 милиони евра. Купи среќа билет Долорес Мекнамара, мајка на шест деца во Garryowen, Лимерик, Ирска. 3 февруари 2006, по 11 последователни Джакпот евра Лото џекпот изнесува 125.194.303 британски фунти. Победнички играчи поделени во три (по еден од Португалија и двајца од Франција). Тоа е најголемата награда во Европската лотарија. 3 февруари 2006, како резултат на акумулација на 11 лото, лотарија Евромилиони џекпот достигна огромна сума од 180 милиони евра (740.000.000). Среќни броеви wytypowały три лица - две од Франција и еден од Португалија. Секој човек доби 60 милиони евра. 8 мај, 2009 - Шпанија. Играчот победи 126 милиони. 8 октомври 2010 година во Велика Британија изнесуваше 129.818.430 најголемите победи на еврото, сите броеви удри во лице.

Правила на играта: За да победи на главната акумулација (џекпот), ќе добиете 5 броеви со случајни броеви 50 и 2 од 11 броеви. Удирањето сите тие бројки може да биде милионер! Шансите за освојување на главната награда се 1-116 000 000

Како да се игра? На EuroMillions покрај традиционалниот начин, исто така, можат да играат онлајн. Тоа е многу лесно! Вие морате да се регистрирате вашата сметка на овој сајт www.playeuromillions.com. Потоа на оваа страница можете да испраќате облози. Плаќањата се многу јасна. Можете да платите за вашиот облози поставени од страна на кредитна картичка. Откако ќе го стави вашиот броеви и плаќаат за забава е дека само треба да чекаат за среќен број, по што може да биде среќен милионер! Ако успее да победи на страница www.playeuromillions.com во еден многу едноставен начин можете да управувате со вашите добивки. Повеќе детали за тоа како ќе играат www.playeuromillions.com. Немојте да се колебате, Зачленете се сега! Дури и ако не успеат да ја добие главната награда, веројатноста за победа секоја награда е многу голема, бидејќи е 01:13.

Euro Millions

   Jackpot: €51,000,000

2023-02-07:   02-08-34-44-47  (3,9)
->>> Повеќе за Евро Милиони


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info