Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-11
$290,000,000

MegaMillions
2023-06-10
$226,000,000

EuroJackpot
2023-06-09
€85,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-08
€41,400,000

Oz Powerball
2023-06-15
$37,900,000

Buy lottery ticketЛото Франција - Играјте преку Интернет.


ФРАНЦИЈА ЛОТО


Лото, популарната игра на лотарија во Франција, има богата историја која датира од 1976 година, кога првпат беше воведена од Française des Jeux (FDJ), францускиот национален лотариски оператор. Оттогаш, Лото ги зароби срцата на многу француски граѓани и жители, нудејќи им шанса да освојат суми на пари кои ќе го променат животот, а истовремено придонесуваат за различни социјални каузи.

Правилата на француското Лото се релативно едноставни. Од играчите се бара да изберат пет главни броеви од опсегот од 1 до 49, како и дополнителен „Број на шанса“ од посебен фонд од 1 до 10. За да го освои џекпотот, играчот мора правилно да ги совпадне сите пет главни броеви и Број на шанса.

Извлекувањата се одржуваат три пати неделно, во понеделник, среда и сабота во 20:35 часот по средноевропско време. Почетниот износ на џекпот за секое извлекување е 2 милиони евра, а доколку нема добитници на џекпот, наградата се префрла на следното извлекување, зголемувајќи ги потенцијалните добивки. Ова превртување може да продолжи за максимум 34 последователни извлекувања, дозволувајќи му на џекпотот да порасне до огромни суми.

Покрај џекпотот, има уште девет наградни нивоа, од кои секоја нуди различна сума на пари за усогласување на одредена комбинација на главни броеви и Шансен број. Вкупните шанси за освојување на која било награда во француското Лото се 1 на 6, што е релативно поволно во споредба со другите игри на лотарија низ светот.

Француското Лото видело неколку спектакуларни победи на џекпот низ својата историја. Според моето ограничување на знаењето во септември 2021 година, највисоката забележана добивка на џекпот беше 24 милиони евра, која ја освои еден носител на билет во 2011 година. официјална веб-страница на Française des Jeux или други сигурни извори.

Играњето француско лото не е само за освојување награди туку и за поддршка на добротворни цели. Процент од приходот генериран од продажбата на билети се распределува на различни општествени, културни и спортски иницијативи низ целата земја, што ја прави игра која комбинира возбуда, соништа и општествена одговорност.

Ако сакате да играте во France Loto, треба да отидете на playhugelottos.com креирајте ја вашата сметка. Следните чекори се многу едноставни, само изберете го вашиот голем или користете го "Брз избор" плаќајте ги вашите облози и почекајте го извлекувањето, при кое може да се извлечат само вашите броеви. playhugelottos.com Учествувајте и уверете се колку е едноставно.Other games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info