Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-11
$290,000,000

MegaMillions
2023-06-10
$226,000,000

EuroJackpot
2023-06-09
€85,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-08
€41,400,000

Oz Powerball
2023-06-15
$37,900,000

Buy lottery ticketЛото во Велика Британија - Играјте преку Интернет.


ЛОТО ОК


Лото е широко популарна лотарија во Обединетото Кралство, која им нуди на играчите шанса да освојат суми на пари кои ќе го променат животот. Лансирана на 19 ноември 1994 година, првично беше наречена Национална лотарија пред да биде ребрендирана во Лото во 2002 година.

Играта работи на матрица 6/59, што значи дека учесниците треба да изберат шест броеви од збир од 59. Играчите можат или да изберат свои броеви или да се одлучат за Lucky Dip, што генерира случајни броеви за нив. Секоја претстава чини 2 фунти, а продажбата на билетите завршува во 19:30 часот на денот на извлекувањето. Самото извлекување се одржува набргу потоа, а резултатите се објавуваат во живо на телевизија и онлајн.

Покрај шесте главни броеви, од преостанатите 53 броеви се извлекува и бонус топка, што обезбедува дополнителни шанси за победа. За да се обезбеди џекпот, играчите мора да одговараат на сите шест главни броеви, додека совпаѓањето на пет главни броеви плус Бонус топката резултира со значителна награда од второто ниво. Наградите се доделуваат за совпаѓање со само два главни броја, при што најниската наградна група е бесплатен билет за Lucky Dip за идно извлекување.

Джакпот на лото започнува од минимум 2 милиони фунти за извлекувањето во среда и 3,8 милиони фунти за саботното извлекување. Ако никој не го освои џекпотот, наградата се префрла на следното извлекување, при што џекпотот продолжува да расте додека не се освои или достигне граница од 22 милиони фунти. Во случај да се достигне ограничувањето на џекпотот, се случува извлекување „Мора да се освои“, а ако никој не одговара на сите шест главни броеви, наградата за џекпот се дели меѓу победниците од следниот највисок награден ред.

Во текот на својата историја, Лото видел бројни џекпот за соборување рекорди. Една од најзабележителните победи се случи во април 2016 година, кога еден сопственик на билет побара огромен џекпот од 35,1 милиони фунти, што ја прави најголемата награда во историјата на играта. Други значајни џекпот вклучуваат награда од 32,5 милиони фунти освоена од еден играч во февруари 2016 година и џекпот од 22,5 милиони фунти што го побарале двајца носители на билети во јуни 1995 година.

Настрана од главната игра на Лото, постои и дополнителна игра наречена Лото HotPicks. Играчите можат да изберат да играат помеѓу еден и пет броеви од главното извлекување на Лото, при што наградите се зголемуваат врз основа на бројот на точни избори. Главната награда за Лото HotPicks е 350.000 фунти за совпаѓање со сите пет броеви.

Накратко, Лото е негувана и возбудлива лотарија игра во Обединетото Кралство која произведе безброј добитници и трансформира животи од своето основање. Со своите возбудливи превртувања на џекпот, бројните наградни нивоа и дополнителните игри како Lotto HotPicks, играта продолжува да ги плени играчите низ целата нација.

Лотаријата на Велика Британија (Велика Британија) е позната по фактот дека облозите може да се купат преку Интернет. Благодарение на нашата веб-страница, ова е исто така можно. Сè што треба да направите е да отидете на www.playuklottery.com и да ја регистрирате вашата сметка. После тоа, останува да ги предвидите бројките или да го искористите „среќниот пад“. Плаќањето за ваучерите е многу едноставно. Повеќе детали се достапни на www.playuklottery.com.

Се разбира, покрај британското лото, можете www.playuklottery.com да играте и други игри со огромни џекпот. Такви игри се секако Euro Millions, Super Ena Lotto, Oz Lotto, Powerball или Mega Millions. Не мора да сте државјанин на земјата каде што се одржуваат ждрепките за одреден натпревар. Сега можете да купувате облози на овие лотарии онлајн брзо и без да го напуштите вашиот дом. Не одложувајте, одете на www.playuklottery.com и регистрирајте се.Other games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info