Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoВелика Британија Тото - Играј преку интернет.


PlayUKlottery.com - win up to 42 million Pounds

LOTTO UK

Велика Британија Лотарија, исто така познат како Велика Британија Лото е лотарија доаѓаат од Велика Британија. Таа ужива голема популарност во својата земја, како и на глобално ниво. Велика Британија Лотарија беше создадена во 1994 година од страна на група Камелот. Надзор се врши Лотарија Велика Британија Националната лотарија комисија. Велика Британија Лотарија играта е за играчи над 16 години возраст.

Ако победи во Лотарија Велика Британија, за да не плаќаат даноци! Профитите се плаќа во паушален форма. Во Велика Британија Лотарија имате време до 180 дена (шест месеци) да ја прими наградата! Ако во тоа време не добиваат награда, парите се префрлени во некоја организација.

Велика Британија Лотарија извлекување одржано во среда и сабота.

Велика Британија Лотарија правила на играта се слични со оние на другите игри, како што се Евро Милиони. Тука треба да се избришат од броевите 6 бројки 1-49 Исто така, е подготвен така друг број. Сепак, тоа не е земена во предвид од страна на главната награда. Ако притиснете на 5 наместо од 6 бројки, тогаш дополнителен број го прави возможно да се зголеми вашите добивки. Детали за www.playuklottery.com. Како и во многу други игри на среќа, како и во Велика Британија Лотарија залог може да се купи компјутер со wylosowanymi броеви. Тој го нарекува тоа "среќа натопи".

Лотарија Джакпот во Велика Британија се огромни. Ако никој не ќе ги привлече шест броеви, а потоа на акумулацијата е зголемен за 3 нерешено.

Велика Британија Лотарија Лото (Лотарија Велика Британија) е познат по фактот дека на растенијата може да се купи преку интернет. Преку нашата веб-страница, исто така е можно. Само што ќе влезат во www.playuklottery.com и да се регистрирате вашиот профил. Подоцна уште ќе се предвиди бројот или употреба на "среќа натопи". Исплати за купони се многу едноставни. Повеќе детали www.playuklottery.com. Се разбира, во прилог на Велика Британија лото, може да се www.playuklottery.com, исто така, игра во другите игри во кои Джакпот се огромни. Таквите игри, се разбира, Евро Милиони, супер Ена лото, Оз лото, енергија топката или мега Милиони. Вие не треба да се obywatelm земјата во која подготви се одвива игра. Сега може да се купи онлајн обложување на лотарија брзо и без да остават дома. Не двоумете се, одете на www.playuklottery.com и да се регистрирате.

Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2022 TheLotteryTickets.info