Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-11
$290,000,000

MegaMillions
2023-06-10
$226,000,000

EuroJackpot
2023-06-09
€85,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-08
€41,400,000

Oz Powerball
2023-06-15
$37,900,000

Buy lottery ticketМега милиони - играјте преку Интернет.


МЕГА МИЛИОНИ


Мега Милиони е популарна американска игра на лотарија која постои од 2002 година. Првично беше претставена како „Големата игра“ во 1996 година пред да биде подложена на ребрендирање и повторно лансирање како Мега Милиони. Играта е достапна во 45 американски држави, округот Колумбија и Девствените острови на САД.

Правилата на Mega Millions се прилично едноставни. Играчите мора да изберат пет главни броеви од опсегот од 1 до 70 и еден дополнителен број, наречен Мега топка, од опсег од 1 до 25. За да ја освојат главната награда, позната како џекпот, играчите мора правилно да ги предвидат сите шест броеви. Извлекувањата се одржуваат два пати неделно, во вторник и петок навечер.

Висината на наградата зависи од бројот на точно предвидените бројки и од наградниот фонд определен од организаторот на лотаријата. Џекпотот започнува од 20 милиони долари и може да расте доколку никој не го освои главниот џекпот. Нема ограничување на максималниот износ на џекпот во Mega Millions, што овозможува наградите да достигнат астрономски суми.


Некои од највисоките мега милиони џекпот во историјата вклучуваат:

1,537 милијарди долари - освоен во октомври 2018 година со единечен билет купен во Јужна Каролина. Овој џекпот е втора по големина награда на лотаријата во историјата, надмината само со џекпот од 1,586 милијарди долари на Powerball во 2016 година.

1,348 милијарди долари - освоени во јануари 2023 година

1,337 милијарди долари - освоени во јули 2022 година

1.000 милијарди долари - освоени во јануари 2021 година

656 милиони долари - освоени во март 2012 година, поделени помеѓу три добитни тикети од Канзас, Илиноис и Мериленд. Во тоа време, овој џекпот го држеше рекордот за најголема лотарија награда во историјата и доби широка медиумска покриеност.

648 милиони долари - освоени во декември 2013 година со две добитни тикети од Калифорнија и Џорџија. Победниците се одлучија за паушална исплата од по 173 милиони долари пред оданочување.


Покрај главниот џекпот, Mega Millions нуди и неколку пониски награди за играчи кои одговараат на помалку броеви. Шансите за освојување на која било награда во играта се приближно 1 на 24, што ја прави играта привлечна за широк опсег на играчи.

Мега Милиони привлекува голем интерес кај играчите, нудејќи им можност да освојат награди кои ќе го променат животот и поддржувајќи бројни добротворни и социјални проекти финансирани од приходи од лотарија. Со играта управува конзорциум од неговите лотарии кои учествуваат, кои работат заедно за да управуваат и да ја промовираат играта.

Огромните џекпот понудени од Mega Millions го претворија во културен феномен во Соединетите Држави, при што луѓе од сите сфери на животот си ја пробуваат среќата со надеж дека ќе добијат награди кои ќе го променат животот. Играта предизвика интерес и во други земји, што доведе до зголемување на услугите за онлајн лотарија кои им овозможуваат на меѓународните играчи да учествуваат во Mega Millions и други големи лотариски игри.

Сакате да играте Mega Millions? Многу е лесно. Пријавете се овде www.playusalotteries.com. Потоа можете да ги испратите вашите облози и да управувате со вашите добивки. www.playusalotteries.com Учествувајте и уверете се колку е едноставно.

Mega Millions

2023-06-06:   06-12-23-29-57 (04)
->>> Повеќе за USA Mega MillionsOther games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info