Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoМега Милиони - Играј преку интернет.


Play the biggest USA Lotteries

MEGA MILLIONS

Мега Милиони лотарија е Американец. Мега, исто така, може да игра во Европа преку Интернет. Тоа е многу лесно. По сослушувањето на понудата на мега Милиони, желба да се купи многу популарната лотарија. Ние можеме да ви помогне со тоа! Едноставно кликнете на www.playusalotteries.com и да дознаете.

Историјата на мега Милиони:
Мега Милиони создаде 1996/09/06 година. Претходно, беше популарен како "мулти-игра". Мега Милиони е од Грузија, Илиноис, Мериленд, Massachuset, Мичиген и Вирџинија. Њу Џерси се приклучи мега Милиони мај 1997. Охајо и во Њујорк се приклучи на лотарија во 2002 година. Тогаш мега Милиони, исто така, се приклучи Калифорнија и Тексас. Монтана, Небраска, Аризона, Мејн и Орегон се приклучи мега Милиони во 2010 година. Во 2002 година тој го промени името од "Мулти-игра" до "Мега милиони". Мега Mullions MUSL потпиша договор кој овластени за продажба на заедничка судбина. Тоа се случи во 2009 година. Од година почнува да продава 2010/01/31 мега Милиони судбината на 23 партнери, енергија топката.

Мега Милиони исцртување се случува во вторник и петок во WSB-ТВ во 23:00 Источна време. Мега Милиони привлекува се спроведуваат од страна на Глен Барнс. Влоговите на мега Милиони може да се купи само полнолетно лице.

Кога ќе купите залог на мега Милиони, ќе избере пет броеви 1-56 Броеви 1-56 се наоѓаат на белата топки. Исто така мора да изберете број 1-46 Овие бројки се наоѓа на златни топки.

Минимум jakcpot во мега Милиони е $ 12 000 000 Ако никој не ги добива сите броеви, главната награда се зголемува. Победа може да се наплати во готово во една рата, ако овој извештај во рок од 60 дена од денот на повлекување или можете да ги собереш победа во 26 еднакви годишни рати.

Најголемата награда за мега Милиони 03/06/2007 падна. Беше тоа една огромна сума. Ждрепката доведе тогаш Јоланда Вега епизода со Глен Барнс.

Сакаат да играат на мега Милиони? Тоа е многу лесно. Зачленете се тука www.playusalotteries.com. Потоа можете да ја испратите вашата облози и управување со вашите добивки. www.playusalotteries.com Учество во и уверете се како едноставна е.

Mega Millions

2023-02-03:   01-04-50-54-59 (17)
->>> Повеќе за САД мега Милиони


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info