Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoOZ Тото - Играј преку интернет.


Play and win on the Oz Lotto

OZ LOTTO

OZ Лото е лотарија, кој доаѓа од Австралија. Исто така познат како 7 е Оз Лото. Оз Лото е управувана со ограничени Tattersall е. Оз Лото Лотарија е позната како првата национална лотарија во Австралија. Основни Оз Лото џекпот е 2 000 000 австралиски долари.

Почеток Оз Лото играта е 1994/02/26. Потоа мораше да ги избришете 6 бројки од 45 броеви. Од 18/10/2005 до 7 е Оз Лото, исто така, избришани друг број. Сега, за да победи на Големата награда во Оз Лото бројки треба да се избришат седум од 45 бројки. Оз Лото името беше променето во Супер 7 е Оз Лото во регионот Tatts и 7 е Оз Лото во Квинсленд.

Ждрепката среќни броеви во Оз Лото секоја вечер во вторникот. Во текот на машина подготви привлекува девет броеви. Првите седум броеви подготвени во наградната броеви се. Следните две бројки се броеви подготвени Понатаму, кои се важни за освојување на пониско ниво. Важно! За да победи на лото не треба да се погоди сите девет бројки, што треба да удри во 7 основни броеви.

Како да се игра Оз Лото?
Прво да го поставите вашиот индивидуална сметка на веб страната, која продава ваучери Оз Лото. playhugelottos.com Со кликнување тука, можете да направите брзо и лесно. По влезете во вашиот профил, мора да изберете игра, во која сакате да играте. Во прилог на Оз Лото, исто така, може да се други игри на среќа, на пример, супер Ена Лото или Евро Милиони. Потоа се предвиди среќни броеви. На playhugelottos.com Можете да одберете го датумот привлекува избраните броеви. Ќе бидете во можност да се истакне колку сакате да ја купите растенија нерешено. Откако ова е направено треба да притиснете на "Додај компанија". Сега само оди на плаќање. По плаќањето ќе добиете e-mail, кои ќе бидат платени потврди вашиот облози. Како што можете да видите, ова е многу едноставен. Не чекајте, игра сега! Повеќе playhugelottos.com

$ 106,549,984.76 е најголемата победа во историјата на Лото Оз. Ова е многу голема количина освои лица два, еден од Квинсленд и другите од јужниот дел на Австралија.

Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2022 TheLotteryTickets.info