Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoСАД Моќ топка - Играј преку интернет.


Play the biggest USA Lotteries

POWER BALL

Powerball лотарија е многу популарна, кој доаѓа од САД. Powerball е раководен од страна на мулти-држава Лотарија асоцијација (MUSL). Тоа е организација која е создадена во договор со Powerball.

Powerball правила на играта:
За да победи, можете правилно мора да се предвиди 5 броеви од 59 броеви (бели топки) и голем број од 35 броеви (црвена сфери). 59 броеви се бели топки, додека 35 броеви од кои е подготвен да се голем број на Powerballs. Броеви можат да бидат избрани поединечно или Брзи Трансферот, со што автоматски се базира на бројот за нашата компанија. Не подоцна од еден час пред извлекувањето може да се купи се обложуваат на извлекувањето на ден.

Колку чини тоа?
Судбината на Powerball е многу евтини. Една фабрика чини само $ 1

Како да се игра?
Играње во Powerball, а со тоа и се даде шанса да стане милионер е навистина лесно! Само кликнете тука www.playusalotteries.com да се регистрирате со пополнување на кратка форма. По некое време се купи растенија на Powerball. Плаќањата се многу јасна. Судбината на Powerball, на пример, можете да платите со кредитна картичка. Да се \u200b\u200bигра Powerball мора да биде над 18 години. Исклучок се Небраска, каде што ќе мора да биде над 19 години, и Аризона, Ајова и Луизијана, каде што ќе мора да биде 21 години да игра на Powerball. Повеќе детали за тоа како да се игра, како да се добијат награди може да се најде тука www.playusalotteries.com.

Најмалата џекпот во Powerball е високо како 20 милиони долари. Ако никој не ги добива сите броеви, оваа акумулација е зголемен од $ 5 000 000 Победнички во моментов исплатени во кеш, на едно време или во 30 рати. Претходно победи се плаќа во 20 месечни рати, една година по 1997/11/02 се платени добивки во 25 годишни рати. Ако победи на Powerball, вашите добивки е каматна стапка од 4%. Други награди
Удирањето само Powerball број, можете да победи $ 3.
Ако хит број без бројот на Powerball победи $ 4.
Удирањето 2 броја + на Powerball, можете да победи $ 7.
Ако притиснете 3 броја без Powerball да победи на $ 7.
3 броја + победа Powerball ќе ви даде 100 долари.
Удирањето 4 броја (без Powerball), можете да победи $ 100.
10 000 долари може да се победи, ако го погоди 4 броја и бројот Powerball.
Ако притиснете 5 броеви без Powerball, можете да победи до 200 000 долари.
Удирањето сите броеви, или 5 броеви и дополнителни Powerball, ќе ја освои наградата Гран - Джакпот!

Веројатност за победа:
Powerball: 1-61,74
Голем број (без Powerball): 1-123,48
2 броја плус Powerball: 1-787,17
3 прашања (не Powerball): 1-359,06
3 броја плус Powerball: 1 до 13,644.24
4 броја (без Powerball): 1 до 19,030.12
4 броја плус Powerball: 1 до 723,144.64
Сите 5 броеви (без Powerball): 1 до 5.138.133
Сите 5 броеви плус Powerball: 1 до 195.249.054

Powerball Нацртај
Цртежи се одржи во Универзална Studios во Орландо, Флорида, во среда и сабота во 22:59 U. С. источно време, а во централниот дел на Соединетите Американски Држави во 21:59. Понекогаш се случува да ждрепката се одвива на друго место. Еднакви резултати секогаш мора да биде одобрен од страна на LWBJ. Цртежи во 2008 година се одржа во Screenscape Studios во Западна Des Moines, и беа водени од страна на популарните Мајк Пејс.

Рекорд Powerball добивки.
Како и во било која игра на популарната нумерички, на пример, EuroMillions или SuperEnaLotto MegaMillions, исто така, за посегнување во Powerball се гигантски износ. Во историјата на Powerball се случиле многу пати победничката рекорд. Еве еден од нив: 18/02/2006 - $ 177 270 519. Ова доби голема сума од 8 луѓе

Powerball е првиот натпревар, каде што имате потреба при користење на исцртување на две тапани. Ова е создадена од страна на Стив Caputo идеја на Орегон лотарија. Ова ги прави нив помалку шанси да победи на првиот степен, но, исто така, се зголемува на акумулацијата на среќа лото победник топки и големи пари.

Веројатноста за победа на џекпот е 1 во 195 000 000

Од јануари 2012 година цената за фабрика во Powerball ќе се зголеми за 1 $ Купонот ќе чини $ 2, наместо од $ 1 Минималниот џекпот, исто така, се зголемува од $ 20 до $ 40 000 000 000 000 Бројот на топки powerballs намалување 35-35 На овој начин шансите за победа се многу поголеми.

Powerball

   Jackpot: $18,800,000

2023-02-06:   05-11-22-23-69 (07)
->>> Повеќе за моќ топка


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info