Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-11
$290,000,000

MegaMillions
2023-06-10
$226,000,000

EuroJackpot
2023-06-09
€85,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-08
€41,400,000

Oz Powerball
2023-06-15
$37,900,000

Buy lottery ticketСупер Лото Плус - Играјте преку Интернет.


СУПЕР ЛОТО ПЛУС


Super Lotto Plus е популарна американска игра со лотарија која ги освои срцата и соништата на милиони играчи ширум Соединетите држави. Тоа е возбудлива игра која им нуди шанса на учесниците да освојат суми на пари кои го менуваат животот. Калифорниската државна лотарија води Super Lotto Plus, која постои од 1986 година. Првично, таа беше позната како Калифорниско Супер Лото, но беше преименувана во Супер Лото Плус во 2000 година кога форматот на играта беше изменет.

Супер лото Плус е игра со реми која работи на матрица 5/47 + 1/27, што значи дека учесниците треба да одберат пет броеви од збир од 47 и еден дополнителен „Мега“ број од посебен базен од 27. Извлекувањата се се одржува двапати неделно во среда и сабота во 19:57 часот по локално време, обезбедувајќи многу можност за играчите да ја тестираат својата среќа.

За да играат, учесниците треба да купат билет за 1 $ по игра. Тие можат или да избираат свои броеви или да се одлучат за Брз избор, кој автоматски генерира случајни броеви за нив. Усогласувањето на сите шест извлечени броеви резултира со освојување на џекпот, кој започнува од минимум 7 милиони долари и расте со секое извлекување додека не се појави победник. Помалите награди може да се добијат со совпаѓање на помалку броеви, со минимална награда од 1 долар доделена за совпаѓање само на Мега бројот.

Супер Лото Плус има забележано бројни импресивни џекпот победи низ годините. Најголемиот џекпот во историјата на играта беше неверојатни 193 милиони долари, кој го освоија на 16 февруари 2002 година, тројца среќни носители на билети кои избраа да ја поделат огромната награда. Други значајни добивки на џекпот вклучуваат награда од 72 милиони долари што ја побарал еден носител на билет во октомври 2005 година и 70 милиони долари освоен џекпот во февруари 2007 година.

Покрај џекпотот и помалите награди, Супер Лото Плус има и игра за втора шанса, која им дава можност на играчите да освојат до 15.000 долари со внесување на нивните недобитни тикети во посебно извлекување. Оваа функција додава дополнителен слој на возбуда во играта, бидејќи учесниците сè уште можат да освојат значителни суми дури и ако не одговараат на ниту еден од броевите во главното извлекување.

Севкупно, Super Lotto Plus е волшебна лотарија која генерираше безброј добитници и ги трансформираше животите од своето основање. Со комбинација од огромни џекпот, бројни наградни нивоа и играта Втора шанса, таа останува омилена и возбудлива опција за лотарија за играчите низ Соединетите Држави.

Не мора да сте државјанин на САД за да играте во SuperLottoPlus. Сега можете да купите облог на playhugelottos.com. Дојдете и видете колку е лесно! Само неколку кликања и можете да станете милионер! Пријавете се сега на playhugelottos.com.Other games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info