Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-06
$253,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-06
€40,400,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketSuperEnalotto - Играјте преку Интернет.


SUPERENA LOTTO


SuperEnalotto е популарна италијанска лотарија која постои од 3 декември 1997 година. Првично беше позната како Enalotto пред да биде подложена на ребрендирање и повторно лансирање како SuperEnalotto.

Правилата на SuperEnalotto се јасни. Играчите треба да изберат шест броеви од опсег од 1 до 90. За да го освојат главниот џекпот, играчите мора правилно да ги предвидат сите шест извлечени броеви. Извлекувањата се одржуваат три пати неделно, вторник, четврток и сабота навечер. Покрај главните броеви, има и дополнителен број, наречен „Весел“ број, кој е извлечен од преостанатите 84 броеви. Jolly бројот може да им помогне на играчите да добијат повисока секундарна награда ако одговараат на пет главни броеви плус Jolly бројот.

Не постои максимално ограничување на износот на џекпот во SuperEnalotto, што овозможува наградниот фонд да расте додека некој не победи. Минималниот џекпот започнува од 2 милиони евра. Износот што играчот може да го освои зависи од бројот на точно предвидените бројки и акумулираниот награден фонд за секое извлекување.

Некои од највисоките џекпот на SuperEnalotto вклучуваат:

209,1 милиони евра - освоен во август 2019 година со единечен билет купен во Лоди, Ломбардија.
177,7 милиони евра - освоени во октомври 2010 година од синдикат од 70 играчи во Милано.
163,5 милиони евра - освоени во мај 2016 година со единечен билет купен во Неапол.
SuperEnalotto го привлече интересот на љубителите на лотаријата со своите големи џекпот и релативно ниските цени на билетите, што ја прави една од најпопуларните игри на лотарија во Италија.


Сега, исто така, имате шанса да освоите милиони во SuperEnaLotto. Едноставно регистрирајте се на веб-страницата www.playsuperenalotto.com и на многу едноставен начин можете да ги обложите вашите броеви, за да станете милионер.
Само потрошете неколку минути за да ја поставите вашата сметка www.playsuperenalotto.com и наскоро вашата сметка може да влијае на милиони! Крајно време да започнете да го остварувате сонот за големо богатство! Можеме да ви помогнеме со тоа! www.playsuperenalotto.com
Учествувајте, регистрирајте се и почнете да играте. Навистина вреди! Откријте сега. Играјќи онлајн во SuperEnaLotto, си давате шанса да сонувате. Повеќе не треба да ја напуштате куќата, барајте места каде што можете да купите растение. Дури и ако не доаѓате од Италија, можете да купите облог на SuperEnaLotto. Само зарејестоваќ овде www.playsuperenalotto.com.
Запомнете дека ако сакате да ги избришете броевите на лотаријата, тогаш тоа можете да го направите најдоцна во рок од 18 часа во денот на ждрепката.

SuperEnalotto

2023-06-03:   27-39-56-58-63-64
->>> Повеќе за SuperEnalotto
Other games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info