Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoSuperEna Тото - Играј преку интернет.


PlaySuperEnaLotto.com

SUPERENA LOTTO

Superenalotto лотарија доаѓа од Италија. Играта беше развиена од сисал SpA. Првиот подготви се одржа на 1997/03/12 SuperEnaLotto година. Супер EnaLotto замени EnaLotto, која оперира од 50-тите години на дваесеттиот век. SuperEnaLotto цртежи се одвиваат секој вторник, четврток и сабота. Време на земање мостри е 20:00 локално време во Италија. За да имаат шанса да освојат милиони во SuperEnaLotto, мора да купите ваучерот, кој чини само 1 евро (1 растение). За да победи на лото, мора да погоди 6 бројки од 90 броеви и еден дополнителен број - Jolly број. Почетната акумулација во SuperEnaLotto е толку висока што 1.300.000 €. Не постои ограничување на износот на акумулација, дури и ако, на пример за 20 привлекува, никој нема да одат сите подготвени броеви се уште расте акумулација. Благодарение на оваа акумулација се огромни, и може да се победи големи пари. Ако сакаат да победат пари во SuperEnalotto, треба точно да се предвиди 6 бројки (Джакпот), 5 броеви + дополнителен број на "Веселата број", 5 броеви, 4 броја или 3 броја. Износот на добивката е променлива и зависи од џекпот во лотарија, а бројот на победи билети за дадена категорија.

Рекорд награди \u003cbr\u003e 04.05.2005 Р. - 72 милиони € - 10 клиенти во еден бар во Милано skreśliło среќни броеви. - \u003cbr\u003e 23.10.2008 - гигантски победа евра 100,756,197.30. \u003cbr\u003e 22/09/2009 - 147,807,299.08 - една од најголемите победи во SuperEnaLotto. Овации огромна сума на едно лице. \u003cbr\u003e 30.10.2010 најголем во историјата SuperEnaLotto акумулација, која изнесуваше € 177,729,043.16. Победа со 70 играчи поделени луѓе заедно.

Сега, исто така, ќе имаат шанса да победи милиони во SuperEnaLotto. Едноставно се регистрираат на веб страната www.playsuperenalotto.com и во еден многу едноставен начин можете да се обложуваат вашите броеви, па може да стане милионер. Само поминете неколку минути да го поставите вашиот сметка www.playsuperenalotto.com и наскоро на вашата сметка може да влијае на милиони! Крајно време е да почнат да се реализира сонот на голема среќа! Ние можеме да ви помогне со тоа! www.playsuperenalotto.com Учествуваат во се регистрирате и да почнете да играте. Навистина вреди! Дознаете сега. Играње на интернет во SuperEnaLotto ви се даде шанса на сонот. Веќе нема потреба да ја напушти куќата, погледнете за места каде што може да се купи фабриката. Дури и ако не доаѓаат од Италија, може да се купи се обложуваат на SuperEnaLotto. Само zarejestować тука www.playsuperenalotto.com. Запомни дека ако сакате да го избришете бројот на лотарија, а потоа можете да го направите најдоцна во рок од 18 часа во денот во кој на нерешено.

Веројатност trafienia6 броеви од 90 броеви е 1-622 630. 614 Други веројатноста за притискање на броеви: 5 броеви + избраниот број - веројатноста од 1 до 103.769.105 5 броеви - веројатност: 1 до 1.235.346 4 броја - веројатност: 1 до 11.907 3 броја - веројатност: 1-327

Во SuperEnalotto е можноста за бришење на дополнителен број на "ѕвезда". Ако нашите избрани "Superstar" ќе бидат повлечени по случаен избор и само оние што ќе добијат "шест" се дополнително добиваат 2.000.000 €, дали ќе добие 5 броеви и бројот на "Superstar" дополнително се добие 1.000.000 € само ако ние ќе добие "висока пет". Ако повеќе луѓе ќе одат 6 или 5 броеви плус "Superstar", на исплата е споделен со сите луѓе. Број на "ѕвезда" е составен во посебен нерешено.

Првиот подготви се одржа SuperEnalotto на 3 декември 1997 година. Джакпот и награди во лотарија SuperEna се меѓу најголемите во Европа и често достигнуваат ниво на 50.000.000 € (210.000.000 Зл).

До 30 јуни 2009 година беше случаен лотарија SuperEna шест главни броеви и бројот на регионалните Jolly Лото привлекува Лотоматика во градовите Бари, Фиренца, Милано, Неапол, Палермо и Рим. Меѓутоа, во Венеција лотарија е бројот на бонус Jolly. Првиот број составен во шест италијански градови беа освојувањето броеви SuperEnalotto. Каде го привлече еднаков број на регионалните лотарии, е уште еден лотарија број не беше избрана.

Победи SuperEnaLotto помалку од 52,000 евра можете да ги собереш следниот ден во Рим или Милано, во експозитура сисал. Таа мора да биде до 61 дена од денот на нерешено во која ќе освои. Ако победи на џекпот во SuperEnaLotto, за жал ќе мора да сметаат со фактот дека вашите податоци ќе бидат јавно објавени и медиумски интерес во вас. Да ја поднесете вашата забава во канцеларијата на Генералниот директорат награди, Via Алесио ди Токвил, 13 - 20.154 во Милано. Победа ќе добие 61 дена од денот на нерешено. Ако сакате да бидете анонимни победник, треба да се оди упатување на нотар и го плаќаат 3% за победа.

SuperEnalotto

2023-02-07:   24-54-58-65-81-89
->>> Повеќе за SuperEna Лото


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info