Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoEl Gordo - Luaj në Internet.


Play El Gordo

EL GORDO

El Gordo është një llotarie, e cila vjen nga Spanja. Ai gëzon popullaritet të madh të vendit. Deri në 98% e spanjollëve të blerë baste për çdo ElGordo barazim. Licencat për El Gordo y Apuestas ka Loterías del Estado.

Fiton në El Gordo janë gjigante! Ju mund të fitojë deri në 2200000000 € në barazim Krishtlindjeve, që do të mbahet 22 Dhj. Ky vizatim quhet El Gordo de Navidad. Përveç çmimin kryesor në ElGordo është gjithashtu mbi 13 para 000 çmim. Vizatime, të cilat janë edhe për të fituar shuma të mëdha parash janë: 6 Jan-Sorteo del Niño, 5 korrik - "poster Summer" Barazim merr deri në 5 orë! Kjo shihet nga të gjithë spanjollet. Mundësia për të fituar çdo shumë parash është shumë e lartë. Ajo është 1 deri në 6

Përveç losowaniami mësipërme gjithashtu ka mbajtur një barazim të tjera. Numra me fat, janë tërhequr në janar, mars, maj, korrik dhe nëntor çdo të dielë në orën 13:00 kohë spanjisht. Vizatime të zhvillohet në Madrid. Pastaj ju mund të fitojë 78.000.000-655,000,000 euro. Biletë për bimëve në El Gordo është e shtrenjtë, ajo kushton 200 euro. Një biletë është e ndarë në 10 pjesë. Ju mund të blini të gjitha 10 pjesë, ose vetëm një ose disa dekada - "decimos". Një dekadë të kushtojë 20 euro. Nëse një fitore bie në biletë dhe lojtari do të blejë, për shembull, vetëm një dekadë, atëherë fitimet janë të ndarë mes atyre që bleu "dhjetra" e një biletë.

El Gordo llotari ju duhet të fshini saktë 5 numra nga 54 numra në "pronósticos" kupon dhe një numër me numrat 0 deri 9 në kupon "clave numero."

Si për të luajtur ElGordo?
Vetëm se ju shkruani në këtë faqe playhugelottos.com dhe regjistrojnë llogarinë tuaj. Pasi të regjistroheni një llogari, ju do të jetë në gjendje të nxjerrë kuponat zakupować. Pas blerjes ju të merrni një konfirmim qëllim. Në playhugelottos.com ju lehtë mund të menaxhuar fitimet tuaja. Gjej më tani. playhugelottos.com Pjesëmarrja në dhe do të nënshkruajë! Blerje bileta për një barazim, që do të mbahet të dielën përfundon në 15:00 të shtunën kohës, e cila është e vlefshme në Spanjë. Përveç blerjen e bimëve në El Gordo, ju mund të bleni këtu playhugelottos.com edhe bast për lotaritë tjera të njohura nëpër botë, të tilla si Miliona euro, Super Ena Loto, Ball Power ose Mega Millions.

Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2021 TheLotteryTickets.info