Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-11
$290,000,000

MegaMillions
2023-06-10
$226,000,000

EuroJackpot
2023-06-09
€85,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-08
€41,400,000

Oz Powerball
2023-06-15
$37,900,000

Buy lottery ticketMiliona Euro - Luaj përmes Internetit.


EURO MILLIONS


EuroMillions është një lojë llotarie ndërkombëtare që ka fituar popullaritet të konsiderueshëm në të gjithë Evropën. U prezantua më 7 shkurt 2004, nga tre organizatorë të lotarisë: Française des Jeux nga Franca, Loterías y Apuestas del Estado nga Spanja dhe Camelot nga Mbretëria e Bashkuar.

Rregullat e EuroMillions janë relativisht të thjeshta. Lojtarët duhet të zgjedhin pesë numra kryesorë nga një gamë prej 1 deri në 50 dhe dy numra shtesë, të quajtur "Yjet me fat", nga një gamë prej 1 deri në 12. Për të fituar çmimin kryesor, të njohur si çmim i parë, lojtarët duhet të parashikojnë saktë të shtatë numrat . Shortet zhvillohen dy herë në javë, të martën dhe të premten në mbrëmje.

EuroMillions mund të luhet në vendet e mëposhtme:
Austri, Belgjikë, Francë, Spanjë, Irlandë, Luksemburg, Portugali, Zvicër, Mbretëria e Bashkuar, Monako, Ishulli i Manit, Lihtenshtajni, Andorra

Shuma e çmimit varet nga numri i numrave të parashikuar saktë dhe grupi i çmimeve të përcaktuar nga organizatori i lotarisë. Xhekpoti fillon nga 17 milionë euro dhe mund të rritet nëse askush nuk e fiton xhekpotin kryesor. Shuma maksimale e xhekpotit është 230 milionë euro.

Fitimet më të larta të EuroMillions janë:
230 milion € - të fituara në Mbretërinë e Bashkuar në korrik 2022.
220 milionë euro - të fituara në Francë në tetor 2021.
215 milion € - të fituara në MB në maj 2022.

Si të luajmë?
EuroMillions përveç mënyrës tradicionale, ju mund të luani edhe online. Është shumë e lehtë! Ju duhet të regjistroni llogarinë tuaj në këtë faqe www.playeuromillions.com.
Pastaj në këtë faqe mund të postoni baste. Pagesat janë shumë të drejtpërdrejta. Ju mund të paguani për bastet tuaja të vendosura me kartë krediti. Pasi të keni vendosur numrat tuaj dhe të paguani për kuponin, ju vetëm duhet të prisni një shumë të lumtur, pas së cilës mund të jeni milioner me fat! Nëse arrini të fitoni, në www.playeuromillions.com në një mënyrë shumë të thjeshtë mund t'i menaxhoni fitimet tuaja.
Më shumë detaje rreth mënyrës se si luani www.playeuromillions.com.
Mos hezitoni, regjistrohu tani! Edhe nëse nuk arrin të fitosh çmimin kryesor, probabiliteti për të fituar ndonjë çmim është shumë i madh, sepse është 1:13.

Euro Millions

   Jackpot: €30,000,000

2023-06-06:   13-21-32-39-50  (2,10)
->>> Më shumë rreth miliona euroOther games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info