Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoMiliona euro - Luaj në Internet.


PlayEuroMillions.com - win up to 183 million Euro

MILIONA EURO

Miliona euro është evropiane më popullore, lotari ndërkombëtare, e cila organizon frëngjisht llotari Francaise des jeux, Camelot nga Britania e Madhe dhe spanjolle Loterias y Apuestas des Estad. Miliona euro është i njohur edhe si tombol Euro. Fillimisht, Llotaria Euro u krijua në vitin 1994, por për shkak të probleme të ndryshme të dështuar. Miliona euro u themelua 7 shkurt 2004 (e shtunë). Barazim i parë u mbajt më 2004/02/13 në Paris. Vizatime të zhvillohet çdo të martë dhe e premte në Paris. Faqja e parë ishte 15 milionë Win. Në fillim të Miliona euro është në dispozicion në Francë, Spanjë dhe Angli. Më vonë u bashkua me Miliona euro Portugalia, Irlanda, Austria, Belgjika, Luksemburgu dhe Zvicër. Kjo ndodhi gjatë tërheqjes, e cila ishte 8 tetor 2004. Fakti që merr pjesë në lojë deri në nëntë vende evropiane janë jackpots shumë të mëdha. Më së paku që mund të fitojë në EuroMillions 15 milionë. Sigurisht, ky akumulim mund të rritet nëse askush nuk hits çmim i parë.

Record Awards 31 korrik 2005, pas çmim i parë 9-fish Euro akumulimit Miliona Lotto ishte 115,000,000 €. Blerë biletë fat Dolores McNamara, nënë e gjashtë fëmijëve në Garryowen, Limerick, Irlandë. 3 shkurt 2006, pas 11 jackpot radhazi jackpots Euro Lotto arritën 125.194.303 £ britanike. Fitues ndarë në tre lojtarë (një nga Portugalia dhe dy nga Franca). Ky është çmimi më i madh në lotari evropiane. 3 shkurt 2006, duke rezultuar në akumulimin e 11 tombol, çmim i parë Miliona euro lotarisë ka arritur një sasi gjigande prej 180 milionë euro (740 milion). Numra me fat wytypowały tre persona - dy nga Franca dhe një nga Portugalia. Çdo person fitoi një 60 milionë euro. 8 Maj 2009 - Spanjë. Lojtar fiton 126 milionë. 8 tetor 2010 në Britaninë e Madhe arriti në 129.818.430 fitojë më të madhe të euros, të gjithë numrat e goditi një person.

Rregullat e lojës: Për të fituar akumulimin kryesore (çmim i parë), ju merrni 5 numra me numra të rastit 50 dhe 2 e 11 numrave. Goditur të gjitha ato numra mund të jetë një milioner! Shanset për të fituar çmimin e lartë janë të 1-116 000 000

Si për të luajtur? EuroMillions përveç mënyrë tradicionale, ju gjithashtu mund të luajnë online. Është shumë e lehtë! Ju duhet të regjistroheni llogarinë tuaj në këtë faqe www.playeuromillions.com. Pastaj në këtë faqe ju mund të postoni baste. Pagesat janë shumë të thjeshtë. Ju mund të paguani për bastet tuaja të vendosura me kartë krediti. Pasi keni vendosur numrat tuaj dhe të paguar për kupon është që ju vetëm duhet të presë për një shumë të lumtur, pas së cilës ju mund të milioner me fat! Nëse keni arritur të fitojë, në www.playeuromillions.com në një mënyrë shumë të thjeshtë ju mund të menaxhoni fitimet tuaja. Më shumë detaje rreth asaj se si ju luani www.playeuromillions.com. Mos hezitoni, regjistrohu tani! Edhe nëse ju nuk do të fitojë çmimin kryesor, probabiliteti për të fituar ndonjë çmim është shumë e madhe, sepse është 01:13.

Euro Millions

   Jackpot: €51,000,000

2023-02-07:   02-08-34-44-47  (3,9)
->>> Më shumë për miliona euro


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info