Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoUSA Fuqia Ball - Luaj në Internet.


Play the biggest USA Lotteries

POWER Ball

Powerball lotari është shumë e famshme, e cila vjen nga SHBA. Powerball menaxhohet nga Shoqata Multi-shtet Lottery (MUSL). Ky është një organizatë që u krijua nga marrëveshja me PowerBall.

Lojra Rregullat Powerball:
Për të fituar, duhet të parashikojnë saktë 5 numra nga 59 numra (topa të bardhë) dhe një numër prej 35 numrave (sfera e kuqe). 59 numrat janë topat e bardhë, ndërsa 35 numrat nga e cila është tërhequr për një numër të Powerballs. Numrat mund të zgjidhen individualisht ose me Quick Pick, e cila automatikisht tërheq numrin për kompaninë tonë. Jo më vonë se një orë para se të tërheqë ju mund të blini një bast për barazim të ditës.

Sa kushton?
Fatin e PowerBall është shumë i lirë. Një fabrikë kushton vetëm $ 1

Si për të luajtur?
Playing në PowerBall, dhe duke i dhënë vetes një shans për t'u bërë një milioner është me të vërtetë e lehtë! Vetëm klikoni këtu www.playusalotteries.com për t'u regjistruar duke plotësuar formularin e shkurtër. Pas një kohe ne blerë bimëve në PowerBall. Pagesat janë shumë të thjeshtë. Fati i Powerball për shembull, ju mund të paguani me kartë krediti. Për të luajtur Powerball duhet të jetë mbi 18 vjet. Përjashtimet janë të Nebraskës, ku ju duhet të jetë mbi 19 vjet, dhe Arizona, Iowa dhe Luiziana, ku ju duhet të jeni 21 vjeç për të luajtur Powerball. Më shumë detaje se si të luajnë, si për të marrë çmime mund të gjeni këtu www.playusalotteries.com.

Jackpot Powerball në më të vogël është po aq e lartë sa 20 milionë dollarë. Në qoftë se askush nuk merr të gjitha numrat, ky grumbullim është rritur nga $ 5 000 000 Fituar një herë është paguar në kesh apo në 30 këste. Fiton më parë ishin të paguar në këste 20 në vit janë paguar 1997/11/02 fitimet në 25 këste vjetore. Nëse ju fitoni Powerball, fitimet tuaja është norma e interesit prej 4%. Awards tjera
Goditur vetëm një numër Powerball, ju fitoni $ 3.
Nëse ju goditi një numër pa numrin e Powerball, ju fitoni $ 4.
Goditur 2 numra + Powerball, ju fitoni $ 7.
Nëse shtypni 3 numra pa Powerball për të fituar 7 $.
3 numra + fitojë Powerball do të ju jap 100 $.
Goditur 4 numra (pa powerball), ju fitoni 100 $.
10 000 dollarë ju mund të fitojë nëse ju goditi 4 numra dhe numri Powerball.
Nëse ju goditi 5 numra pa Powerball, ju fitoni deri në 200 000 dollarë.
Goditur të gjitha numrat, ose 5 numra dhe Powerball shtesë, ju fitoni çmimin e madh - Jackpot!

Probabiliteti për të fituar:
Powerball: 1-61,74
Një numër i (pa Powerball): 1-123,48
2 numra plus Powerball: 1-787,17
3 çështjet (pa Powerball): 1-359,06
3 numra plus Powerball: 1 deri 13,644.24
4 numra (nuk ka Powerball): 1 deri 19,030.12
4 numra plus Powerball: 1 deri 723,144.64
Të gjitha 5 numra (pa Powerball): 1 deri 5.138.133
Të gjitha 5 numra plus Powerball: 1 deri 195.249.054

PowerBall Draw
Vizatime të bëhet në Universal Studios në Orlando, Florida, për të mërkurën dhe të shtunave në 22:59 kohën U. S. Lindore, ndërsa në Shtetet e Bashkuara qendrore në 21:59. Ndonjëherë ndodh që të tërheqë po ndodhin diku tjetër. Rezultatet vizatime gjithmonë duhet të miratohet nga LWBJ. Vizatimet në vitin 2008 u mbajt në Studios Screenscape në Perëndim Des Moines, dhe u udhëhequr nga Pace popullore Mike.

Powerball fitimet rekord.
Si në çdo lojë e numerike popullore, për shembull, EuroMillions, MegaMillions ose SuperEnaLotto, gjithashtu e mundshme në Powerball janë shumë gjigant. Në historinë e Powerball ka ndodhur shumë herë fituese rekord. Këtu është një prej tyre: 2006/02/18 - $ 177 270 519 Kjo ka fituar një shumë të madhe 8 persona

PowerBall është loja e parë, ku ju përdorni të tërheqë të dy bateri. Kjo ishte krijuar nga Steve ideja Caputo e Lottery Oregon. Kjo i bën ata më pak gjasa për të fituar shkallën e parë, por edhe rrit akumulimin e fat scoops çmim i parë fitues dhe para të mëdha.

Mundësia për të fituar çmim i parë është 1 në 195 000 000

Që nga janari 2012 çmimi për një fabrikë në Powerball do të rritet nga $ 1 Kuponi do të kushtojë $ 2 në vend të $ 1 Çmim i parë minimale gjithashtu rrit nga $ 20 në $ 000 000 40 000 000 Numri i topa powerballs rënie 35-35 Kështu shanset për të fituar janë më të mëdha.

Powerball

   Jackpot: $18,800,000

2023-02-06:   05-11-22-23-69 (07)
->>> Më shumë rreth energjisë Ball


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info