Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-06
$253,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-06
€40,400,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketSuper Lotto Plus - Luaj në internet.


SUPER LOTO PLUS


Super Lotto Plus është një lojë popullore llotarie amerikane që ka rrëmbyer zemrat dhe ëndrrat e miliona lojtarëve në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Është një lojë emocionuese që ofron një shans për pjesëmarrësit të fitojnë shuma parash që ndryshojnë jetën. Lotaria Shtetërore e Kalifornisë drejton Super Lotto Plus, e cila ekziston që nga viti 1986. Fillimisht, ajo njihej si Super Lotto e Kalifornisë, por u riemërua Super Lotto Plus në vitin 2000 kur formati i lojës u modifikua.

Super Lotto Plus është një lojë barazimi që funksionon në një matricë 5/47 + 1/27, që do të thotë se pjesëmarrësit duhet të zgjedhin pesë numra nga një grup prej 47 dhe një numër shtesë "Mega" nga një grup i veçantë me 27. Shortet janë mbahet dy herë në javë të mërkurave dhe të shtunave në orën 19:57 PT, duke u ofruar lojtarëve mundësi të mjaftueshme për të testuar fatin e tyre.

Për të luajtur, pjesëmarrësit duhet të blejnë një biletë për 1 $ për lojë. Ata ose mund të zgjedhin numrat e tyre ose të zgjedhin një zgjedhje të shpejtë, e cila gjeneron automatikisht numra të rastësishëm për ta. Përputhja e të gjashtë numrave të tërhequr rezulton në fitimin e xhekpotit, i cili fillon me një minimum prej 7 milionë dollarësh dhe rritet me çdo short derisa të dalë një fitues. Çmime më të vogla mund të fitohen duke përputhur më pak numra, me një çmim minimal prej 1 $ të dhënë për përputhjen vetëm me numrin Mega.

Super Lotto Plus ka parë fitime të shumta mbresëlënëse jackpot gjatë viteve. Xhekpoti më i madh në historinë e lojës ishte 193 milionë dollarë, i cili u fitua më 16 shkurt 2002 nga tre mbajtës të biletave me fat që zgjodhën të ndajnë çmimin masiv. Fitimet e tjera të shquara të xhekpotit përfshijnë një çmim prej 72 milionë dollarësh të pretenduar nga një mbajtës i vetëm bilete në tetor 2005 dhe një xhekpot prej 70 milionë dollarësh të fituar në shkurt 2007.

Përveç xhekpotit dhe çmimeve më të vogla, Super Lotto Plus përmban gjithashtu një lojë Shansi të Dytë, e cila u ofron lojtarëve një mundësi për të fituar deri në 15,000 dollarë duke futur biletat e tyre jofituese në një short të veçantë. Kjo veçori shton një shtresë shtesë emocioni në lojë, pasi pjesëmarrësit mund të fitojnë ende shuma të konsiderueshme edhe nëse nuk përputhen me ndonjë nga numrat në shortin kryesor.

Në përgjithësi, Super Lotto Plus është një lojë tërheqëse llotarie që ka gjeneruar fitues të panumërt dhe ka transformuar jetë që nga fillimi i saj. Me një kombinim të jackpot-eve masive, niveleve të shumta të çmimeve dhe lojës së Shansit të Dytë, ajo mbetet një opsion i dashur dhe emocionues i lotarisë për lojtarët në të gjithë Shtetet e Bashkuara.

Ju nuk duhet të jeni shtetas amerikan për të luajtur në SuperLottoPlus. Tani mund të blini një bast në një playhugelottos.com. Ejani dhe shikoni sa e lehtë është! Vetëm disa klikime dhe mund të bëheni milioner! Regjistrohu tani në playhugelottos.com.Other games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info