Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto

Powerball
2023-06-06
$253,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-06
€40,400,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketSuperEnalotto - Luaj në internet.


SUPERENA LOTTO


SuperEnalotto është një lojë popullore llotarie italiane që ekziston që nga 3 dhjetori 1997. Fillimisht njihej si Enalotto përpara se t'i nënshtrohej një riemërtimi dhe rifillimi si SuperEnalotto.

Rregullat e SuperEnalotto janë të drejtpërdrejta. Lojtarët duhet të zgjedhin gjashtë numra nga një gamë prej 1 deri në 90. Për të fituar jackpotin kryesor, lojtarët duhet të parashikojnë saktë të gjashtë numrat e tërhequr. Shortet zhvillohen tre herë në javë, të martën, të enjten dhe të shtunën në mbrëmje. Përveç numrave kryesorë, ekziston një numër shtesë, i quajtur numri "Jolly", i cili nxirret nga 84 numrat e mbetur. Numri Jolly mund t'i ndihmojë lojtarët të fitojnë një çmim dytësor më të lartë nëse përputhen me pesë numra kryesorë plus numrin Jolly.

Nuk ka kufi maksimal në shumën e çmimit të parë në SuperEnalotto, i cili lejon që grupi i çmimeve të rritet derisa dikush të fitojë. Xhekpoti minimal fillon nga 2 milionë euro. Shuma që një lojtar mund të fitojë varet nga numri i numrave të parashikuar saktë dhe grupi i çmimeve të grumbulluara për çdo short.

Disa nga jackpotet më të larta të SuperEnalotto përfshijnë:

209.1 milion € - e fituar në gusht 2019 nga një biletë e vetme e blerë në Lodi, Lombardi.
177.7 milion € - fituar në tetor 2010 nga një sindikatë prej 70 lojtarësh në Milano.
163.5 milionë euro - e fituar në maj 2016 nga një biletë e vetme e blerë në Napoli.
SuperEnalotto ka tërhequr interesin e entuziastëve të lotarisë me jackpot-et e mëdha dhe çmimet relativisht të ulëta të biletave, duke e bërë atë një nga lojërat më të njohura të lotarisë në Itali.


Tani ju gjithashtu keni mundësinë për të fituar miliona në SuperEnaLotto. Thjesht regjistrohuni në faqen e internetit www.playsuperenalotto.com dhe në një mënyrë shumë të thjeshtë mund të vini bast numrat tuaj, në mënyrë që të bëheni milioner.
Thjesht shpenzoni disa minuta për të konfiguruar llogarinë tuaj www.playsuperenalotto.com dhe së shpejti llogaria juaj mund të prekë miliona! Është koha për të filluar të realizoni ëndrrën e një pasurie të madhe! Ne mund t'ju ndihmojmë me këtë! www.playsuperenalotto.com
Merrni pjesë, regjistrohuni dhe filloni të luani. Vërtet ia vlen! Zbulojeni tani. Duke luajtur online në SuperEnaLotto i jep vetes një shans për të ëndërruar. Nuk keni më nevojë të dilni nga shtëpia, kërkoni vende ku mund të blini një bimë. Edhe nëse nuk vini nga Italia, mund të blini një bast në SuperEnaLotto. Vetëm një zarejestować këtu www.playsuperenalotto.com.
Mos harroni se nëse dëshironi të fshini numrat në short, atëherë mund ta bëni këtë jo më vonë se 18 orë në ditën kur është hedhur shorti.

SuperEnalotto

2023-06-03:   27-39-56-58-63-64
->>> Më shumë rreth SuperEnalotto
Other games: Superenalotto   EuroMillions   Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Cash4Life   Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs sl tr bg it nl fr id ar sv da sq

be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk ms

mt no pt ru sr uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info