Lotto Online

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
El Gordo
France Loto
LottoSuperEna Lotto - Luaj në Internet.


PlaySuperEnaLotto.com

SUPERENA LOTTO

Superenalotto llotari po vjen nga Italia. Loja është zhvilluar nga Sisal SpA. Barazim i parë u zhvillua në vitin 1997/03/12 SuperEnaLotto. Super EnaLotto EnaLotto zëvendësuar, e cila vepronte nga 50 të shekullit të njëzetë. Vizatime SuperEnaLotto mbahen çdo të martë, e enjte dhe të shtunën. Koha e mostrave është koha 20:00 lokale në Itali. Të ketë një shans për të fituar miliona në SuperEnaLotto, ju duhet të blini një faturë, e cila kushton vetëm 1 euro (1 bimore). Për të fituar çmim i parë, ju duhet të goditur 6 numrat nga 90 numra dhe një numër shtesë - Numri i këndshëm. Akumulimit fillestar në SuperEnaLotto është aq i lartë sa 1.300.000 €. Nuk ka asnjë limit për sasinë e grumbullimit, edhe nëse, për shembull për 20 barazime, askush nuk do të goditur të gjithë numrat e tërhequr, ajo është ende në rritje akumulimit. Falë këtij grumbullimi janë gjigande, dhe ju mund të fitojë para të madhe. Nëse doni të fitoni të holla në SuperEnalotto, ju duhet të parashikojë saktësisht 6 numra (Jackpot), 5 numra + numri shtesë të "Numri i ngacmoj", 5 numra, numra apo 3 4 numra. Shuma e fitimeve është e ndryshueshme dhe varet nga çmim i parë në lotari dhe numri i fituar bileta për një kategori të dhënë.

Record Awards \u003cbr\u003e 2005/05/04 r. - 72 milionë € - 10 konsumatorët në një bar në Milano numra skreśliło fat. - \u003cbr\u003e 23.10.2008 - gjigant të fitojë Euro 100,756,197.30. \u003cbr\u003e 22/09/2009 - 147,807,299.08 - një nga më të fiton më të mëdha në SuperEnaLotto. Duke mbledhur një sasi të madhe të një personi. \u003cbr\u003e 2010/10/30 më i madh në grumbullimin historinë SuperEnaLotto, e cila arriti në 177,729,043.16 €. Shared fitore me 70 njerëz të luajnë së bashku.

Tani edhe ju keni mundësinë për të fituar miliona në SuperEnaLotto. Thjesht regjistroheni në faqen e internetit www.playsuperenalotto.com dhe në një mënyrë shumë të thjeshtë ju mund të bast numrat tuaj, kështu që ju mund të bëhet një milioner. Vetëm të kaloni disa minuta për të ngritur www.playsuperenalotto.com e llogarisë suaj dhe më shpejt të llogarisë tuaj mund të ndikojë miliona! Koha që të fillojnë të kuptojnë ëndrrën e një pasuri e madhe! Ne mund të ju ndihmojë me këtë! www.playsuperenalotto.com Merrni pjesë në, regjistrohen dhe të fillojnë të luajnë. Të vërtetë ia vlen! Gjej më tani. Playing online në SuperEnaLotto ju jepni vetes një shans për të ëndërr. Ju nuk duhet të largohet nga shtëpia, shikoni për vendet ku ju mund të blini një fabrikë. Edhe nëse ju nuk vijnë nga Italia, ju mund të blej një bast për SuperEnaLotto. Vetëm një zarejestować here www.playsuperenalotto.com. Mos harroni se në qoftë se doni të fshini numrat në llotari, atëherë ju mund ta bëni këtë jo më vonë se 18 orë në ditë në të cilën barazim.

Probabiliteti trafienia6 numrat nga 90 numra, është 1-622 630 614 Probabilitet të tjera të goditur numra: 5 numra + numër të zgjedhur - probabilitet prej 1 deri në 103.769.105 5 numra - probabilitet: 1 deri 1.235.346 4 numra - probabilitet: 1 deri 11.907 3 numra - probabilitet: 1-327

Në SuperEnalotto është mundësia e fshirjen e një numri shtesë të "superstar". Nëse e zgjedhur tonë "Superstar" do të nxirren në mënyrë të rastësishme dhe të vetmet që ne do të merrni "gjashtë" është gjithashtu marrin 2.000.000 €, nëse ne do të merrni 5 numra dhe numri i "superstar" është gjithashtu merrni 1.000.000 € në qoftë se vetëm ne do të kemi ", pesë të lartë." Në qoftë se më shumë njerëz do të shkojnë 6 ose 5 numra plus "superstar", pagim është e ndarë nga të gjithë njerëzit. Numri i "superstar" është tërhequr në një barazim të veçantë.

Barazim i parë u zhvillua SuperEnalotto më 3 dhjetor 1997. Jackpots dhe shpërblime në SuperEna llotari janë ndër më të madhe në Evropë dhe shpesh arrijnë një nivel të € 50.000.000 (210,000,000 ZL).

Deri më 30 qershor 2009 ishte një short të rastit SuperEna gjashtë numrat kryesore dhe numri i tombol rajonale ngacmoj tërheq Lottomatica në qytetet e Barit, Firences, Milan, Napoli, Palermo dhe Romë. Megjithatë, në lotari Venecia ishte numri i bonus ngacmoj. Numri i parë të zhveshur në gjashtë qytete italiane ishin fituar numrat SuperEnalotto. Ku ishte përpiluar në numër të njëjtë të llotarive rajonal, është një tjetër numri i lotarisë është përzgjedhur.

SuperEnaLotto fiton më pak se 52,000 Euro që ju mund të vini deri të nesërmen në Romë apo Milano, në Sisal zyra e degës. Ajo duhet të jetë deri në 61 ditë nga data e tërheqin në të cilën keni fituar. Nëse ju fitoni çmim i parë në SuperEnaLotto, për fat të keq ju duhet të përballoj me faktin që të dhënat tuaja do të bëhen interes të publikut dhe mediave në ju. Shtëpizë kupon tuaj në çmime Drejtorinë e Përgjithshme zyra, Via Alessio di Tocqueville, 13 - 20.154 në Milano. Win ju merrni 61 ditëve nga data e tërheqjes. Nëse doni të jenë fitues anonim, ju duhet të shkoni rekomandim për një noteri publik dhe të paguajë atij 3% për të fituar.

SuperEnalotto

2023-02-07:   24-54-58-65-81-89
->>> Më shumë rreth SuperEna Lotto


Other games: Superenalotto   EuroMillions    Powerball   Mega Millions   Lotto UK

Super Lotto Plus   OZ Lotto   El Gordo   France Loto  


Select language:  en hu de cs ru sl tr bg it nl fr id ar sv da

sq be et tl fi el ga ja yi ca ko lt lv mk

ms mt no pt ru sr sl uk cy vi cn

(C)2009-2023 TheLotteryTickets.info